Vízszigetelés utólag Kecskemét környékén
Vizes, salétromos, penészes falak utólagos vízszigetelése Kecskemét vonzáskörzetében, lábazati szigetelés, injektálással, a fal penészesedésének megszüntetése érdekében +36 30 2491 291.
Miért bízzon meg minket a munka elvégzésével?
A falátvágásos szigetelés menete
Talajvíz elleni szigetelés injektálásos eljárással
Üdvözöljük weboldalunkon!
Vállalkozásunk a legfejlettebb, bontás nélküli technológiákkal (pl. injektálás), utólag orvosolja házak ázását. Vállalatunk beton injektálást kínál ház süllyedésének megállítására, süllyedő házak javítása érdekében.
Vízszigetelés Kecskemét – amit ajánlunk
- Rövid időn belüli, műszeres állapotfelmérés, tájékoztatás, ajánlatkészítés.
- Majdnem negyedszázados múlttal a szakmában tartós nedvesség megszüntetés.
- A piacon létező legmodernebb gépek és technológiák a gyors és olcsó munka érdekében.
- 10 év garancia az elvégzett munkára, ha az általunk optimálisnak tartott rendszert választja.
- Országosan tevékenykedünk.
Amivel nem kell számolnia, ha nem mástól rendeli meg a szigetelés végrehajtását Kecskemét vonzáskörzetében
- Nincsenek rejtett költségek, áttekinthető szigetelési ajánlatot adunk.
- Nálunk nincs elhúzódó, nem időben elkezdett munka.
- A munka végeztével bármikor elérhet minket, ha szaktanácsra van szüksége, vagy a véleményünkre kiváncsi egy adott problémával kapcsolatban.
Tárcsázza számunkat a következő fénykép telefon képernyőjén történő megérintésével:
Utólagos vízszigetelés falátvágással Kecskemét
1. Az 1. munkafolyamat a salétromos fal átvágása. Ezt a műveletet külön ennek érdekében gyártott, egyedi falvágó gépegységgel végezzük. A falat többnyire a földfelszín felett néhány centiméterrel vágjuk meg vagy tereprendezést követően az épület olyan pontján, ahol a szigetelés a legoptimálisabb helyen helyezkedik el. Azokat a főfalakat és válaszfalakat kell vágni, amelyek közvetlen összeköttetésben vannak a lábazattal, és keresztülengedik magukon a talajnedvességet.
A gépeink védettek a porral szemben és csökkentett zajkibocsátással rendelkeznek, tetszőleges magasságban lehet velük vágni, illetve a vágás szöge és mélysége is koordinálható.
2. Az utólag végzett falszigetelési lépés során műanyag lemezt préselünk a falrésbe. Ez már szigetelőréteget alkot a föld nedvessége és salétrom ellen
A szigetelőlemezeket egymással átlapolva illesztjük be a kiváló vízszigetelés érdekében, a fal síkjából kitüremkedő részeket vakolás előtt sem szabad levágni.
3. A vízszigetelés telítése alatt a szigetelőlemezen módfelett sarkalatos a kihorganyzó ék alkalmazása, tudniillik a dagadó cement teljes száradásáig a falat a kiindulási helyzetében konzerválja.
A vágási hely telítését bespriccelő pumpával valósítjuk meg, amelynek csövét beillesztjük a fal egyik oldalán. A fal repedéseit precízen lezárjuk mindkét oldalon gyorskötésű malterral, utána pedig előírt nyomással bespricceljük az előre bekevert dagadó cementet.
Ilyen módon a dagadó cement a fal nyílásaiba is be tud áramlani, és a megkeményedése után ellenállóbb lesz a szigetelés.
Légpórus vakolat Kecskemét
A légpórus vakolat olyan magas páraszívó képességgel rendelkező vakolat, amely nem továbbítja a nedvességet, így a földből felszívott, különböző sók a falszerkezetben maradnak, ennek következtében a falon marad a vakolat.
A szokásos vakolatot a salétromos felületeken érdemes légpórus vakolatra váltani, mert ez sokáig megóvja a fal külső részét, és kinézetre is tetszetősebb, festhető felületté válik, a falban lappangó nevesedés kiszárad.
Pinceszigetelés utólag
Minél alacsonyabban fekszik egy pince, annál nagyobb a nedvesedés veszélye még abban az esetben is, ha a lehető leghatékonyabb módon igyekeztünk szigetelni a pincénket.
Ha nem jól kivitelezett az eső és a rétegvíz elvezetése, akkor előbb-utóbb szembe kell néznünk a pinceszigetelés megoldandó kérdéseivel.
Rendszeres komplikációk a pince szigetelésénél:
- Több éve betett, elöregedett bitumenes szigetelőlemez
- Szakszerűtlen vagy egyáltalán nem megoldott esővíz-elvezetés
- Magas talajvíz
- Fusiban elvégzett munka, sajnos rengeteg kőművest nem érdekel a szakszerűen kivitelezett szigetelés
- Az épületmozgás károsítja a kialakított szigetelést
- Helytelenül kiválasztott szigetelőanyag
- Rossz rétegrendben felhelyezett szigetelés
Mi a jó pinceszigetelés módja?
2 lehetőség van: kívülről vagy belülről
A pince utólag történő szigetelése kívülről
- Körbe kell ásni a pincét a falak mentén, kezdve a lábazattal, egészen a pince alapjáig.
- Ha a munka úgy igényli le kell szedni a hiányos vagy nem előírásszerűen átfedésbe hozott szigetelést.
- Meg kell tisztítani a megjelenő falfelületeket.
- Ki kell egészíteni a szerkezetekben jelentkező hézagokat.
- Időt kell adni a felületek szikkadásához.
Ajánlott kenhető, üvegszállal erősített anyagot használni, ilyen módon a szegletekben és az éleknél is ideálisan kivitelezhető a jól záró szigetelés.
Erre a rétegre tanácsoljuk hőszigetelés, de kiváltképpen mechanikai védelem gyanánt felragasztani egy zárt cellás szigetelőlemezt, amelynek vastagságát a felderített állapottól, pl. a talajtól függően kell megválasztani.
A fal mellett ajánlott geotextíliával körbetekert drénrendszert telepíteni, amelyet meg kell lejtetni a vízelvezetés iránya felé, hogy az összegyűlt talajnedvességet el is lehessen vezetni.
A kiásott gödör visszatemetése után helyesen döngölve, vissza kell építeni a felbontott lábazatot.
A külső védőréteg kialakítását követően a pince falát belülről is kezelni kell, a penészes vakolatot le kell verni, el kell távolítani a sót, és légpórus vakolatot kell felvinni, hogy eléggé meg tudjon száradni a fal.
Amennyiben folytatódik a fal vizesedése, akkor ez a fal alatt lévő szigetelő sáv nem kielégítő zárása miatt van, ez esetben injektálásos módszert kell alkalmazni, amelyet akár késlekedés nélkül végrehajthatunk a fent ismertetett műveletek lezárása után a tartós végeredmény végett.
Utólagos pinceszigetelés belülről – Kecskemét
Ezt a megoldást csak abban az esetben javasoljuk, ha kívülről valamilyen okból meghiúsult a falszigetelés elvégzése.
A megközelítés árnyoldala, hogy jóllehet belül vizesedés nem várható, a falak vizesedése nem szűnik meg.
- Az első művelet, hogy le kell verni a fent lévő vakolatot.
- Ki kell kaparni a fugákat 1-2 cm mélységben.
- A megtisztított felületeket sómentesítő eleggyel kell lekezelni.
- A kőműves munkák hiányosságainak helyrehozása után kenhető szigetelőanyagot kell felvinni.
- A leszigetelt falat légpórus vakolattal kell bevakolni, majd a vízszigetelésre általánosan használt teknőszigetelést kell kialakítani. Ezzel elháríthatjuk a pince padlójának vizesedését.
Utólagos falszigetelés
A később kivitelezett falszigetelés eljárásának meghatározásánál a lenti viszonyszámokat kell bekalkulálni:
- A méréssel meghatározott nedvesség és sószennyezettség
- A falszerkezet anyaga és vastagsága
- A fal pillanatnyi burkolása
- A talajvíz magassága
Talajnedvesség elleni szigetelés injektálással
Az injektálásos szigetelés művelete közben a szigetelőanyagot nagy nyomáson, megadott térközönként a szigetelendő anyagba juttatjuk.
Az injektálás gyorsan kivitelezhető módszer, nincs rossz hatással a fennálló falazat mechanikai stabilitására, és a szigetelési síkváltások nehézség nélkül kivitelezhetők.
A vízszintes falszigeteléssel ellent lehet állni a víznek, így a falak némi szikkadást követően ki tudnak száradni, nagyobb időtávlatban pedig véget ér a pára felszívása. A nedvesség eltűnése légpórus vakolat előállításával mozdítható elő, amelynek ajánlott vastagsága legalább 3 cm.
Amikor lefestjük a falfelületet, nem javasolt glettelés, de célravezető nedvességáteresztő festék bevetése, a nem annyira jól látható helyeken esetleg hagyományos meszelés is megfelelő.
Vályogház szigetelése Kecskemét vonzáskörzetében
Mivel a vályogházak falának felépítése össze sem hasonlítható a ma épített házakéval, ennek következtében a vályogházak utólagos szigetelésénél számításba kell venni az alap mélységét, a vályog nedvességtartalmát, és lehet használni az injektálásos, falvágásos vagy lemezbeveréses módszert, akkor, ha próba injektálást vagy vágást végzünk.
Terasz szigetelése Kecskemét vonzáskörzetében
A terasz nedvességgel szembeni szigetelését többnyire a felfagyott burkolatok teszik elkerülhetetlenné. A járólapok és a különféle, más típusú burkolatok az esetek többségében egy idő elteltével kettéhasadnak, szétmorzsolódik, mert nem megfelelően kivitelezett vagy egyáltalán nem megoldott a vízszigetelés, illetve a víz megfelelő hatásfokú elvezetése.
Gyakran okoz gondot, hogy teljesen hiányzik a dilatáció, ami amiatt probléma, mert az épület természetes süllyedése csaknem mindig eltérő a terasz vagy akár egy erkély süllyedéséhez képest. Ez idővel hézagokat, problémákat eredményez. Súlyos problémákat okozhat a nagy hőmérsékletkülönbség, amit el kell szenvedniük a járólapoknak, mert egy meleg, nyári napon nem ritka, hogy 60-70 fokra felforrósodik a burkolat, miközben télen akár -15 vagy -20 fok is lehet.
Néhány „szakember” ötlete a ráburkolás és a kiszilózás szokott lenni, viszont ez csak akkor lehet jó, ha nincs felfagyva az aktuális járólap. Ilyenkor viszont már csak halogatjuk a megoldás, mert az optikai tuning csak ideig-óráig tünteti el a tényleges gondokat.
Hogyan javasoljuk mi a megfelelő terasz szigetelés kivitelezését?
A terasznak egy 1-2%-os lejtéssel kell rendelkeznie, mert különben mindig gondunk lesz a vízelvezetéssel, és a továbbiakban is fagyáskárok jönnek létre.
Ha úgy diktálja a szükség fel kell bontani az épület alapját is, és ilyenkor a terasz szigetelését rá kell lógatni a lábazatra is megfelelő szélek kialakításával.
A lakás és a terasz kapcsolódási pontjain élvédőt javallott beépíteni.
A dilatációs hézagok betartása mellett biztosítani kell a terasz szélén a vízorrt.
A vízszigetelés rendszeresen visszatérő problémái
- Családi házak utólagos falszigetelése
- Pince szigetelése
- Tapasztott fal vízszigetelése
- Terasz szigetelése
- Penészesedés elhárítására irányuló szigetelés
- Mélyépítési talajvíz elleni vízszigetelés
- Lapos tető vízszigetelés
- Rétegvíz elleni szuterén szigetelés
- Vízszigetelés felújítás
- Talajpára elleni vízszigetelés (ahol nincs pince)
- Gyökérvédelmi vízszigetelés
Leggyakrabban szigetelt épülettípusok
- Társasházak vízszigetelése
- Oktatási intézmények vízszigetelése
- Bölcsödék vízszigetelése
- Hatósági épületek vízszigetelése
- Kifőzdék vízszigetelése
- Szuterének vízszigetelése
A vízszigetelés alkalmazott módszerei
- Szigetelés falvágással
- Magas nyomású injektálás
- Szórt szigetelés
- Bitumenes lemez (GV lemez) szigetelés
- Drénrendszer kiépítése
- Falszárítás, kenhető szigetelés felhordása
Rendszeresen előforduló kérdések
Hogyan szívja fel a fal a nedvességet?
A víz kis méretű pórusokon át hatol be a falba. Az ilyen kapillárisok nagy számban találhatók meg a falak belső szerkezetében, ami a víz egyik fő haladási útja.
Milyen hatásai vannak a penészes falnak?
Emberre gyakorolt hatásai pl. a reumára való fogékonyság elősegítése, asztma, köhögés.
A salétromos fal hosszabb távú hatása az, hogy számottevően csökken a fal szigetelőképessége, ami megnövekedett fűtési költséget és a lakótérben alapvetően több párát eredményez.
Időigényes a falszigetelés elvégzése?
Egy átlagos családi ház vízszigetelését általában 4-5 nap alatt elkészítjük. Nehezen megközelíthető, különleges esetekben, vagy a megszokottnál nagyobb ház/építmény esetén a folyamat ennél tovább is tarthat a helyi adottságok függvényében.
Mennyi ideig tart, amíg kiszárad a fal?
A fal száradási ideje több faktor függvénye: a fal struktúrája, időjárási feltételek (a levegő hőmérséklete, páratartalom), a gond kiterjedtsége a szigetelés megkezdésekor. Jellemzően helytálló az az állítás, hogy néhány hónap alatt már észrevehető változás érzékelhetőérezhető.
A lakónak kell-e bármit előkészíteni?
Nem, a szigetelés elvégzését az első művelettől az utolsóig mi csináljuk, Önnek nincs teendője.
Falátvágás alkalmazásakor csökken-e valamennyivel az épület stabilitása?
A lakóház földrengés-erőssége nem csökken a falvágás miatt!
Ha professzionális és végleges megoldást keres a vizes, penészes falak utólagos vízszigetelésére Kecskemét vonzáskörzetében, lábazati szigetelésére és utólagos falszigetelésre a penész ellen, keressen minket bizalommal +36 30 2491 291.