Utólagos vízszigetelés Miskolc
Nedves, salétromos, penészes falak utólagos vízszigetelése Miskolc övezetében, lábazati szigetelés, injektálással, penész ellen +36 30 2491 291.
Miért bízzon meg minket a munka elvégzésével?
A falátvágásos szigetelés menete
Talajvíz elleni szigetelés injektálásos módszerrel
Köszöntjük weboldalunkon!
Vállalatunk a legfejlettebb, bontás nélküli technológiákkal (pl. szórt szigetelés), utólag szünteti meg garázsok vizesedését. Vállalkozásunk beton injektálást hajt végre ház süllyedésének megállítására, megsüllyedt alap javítása érdekében.
Nedvesség elleni szigetelés Miskolc – ajánlatunk
- Akár 48 órán belüli, speciális berendezésekkel elvégzett helyszíni felmérés, tanácsadás, árajánlat adása.
- 2 évtizedes szakmai háttérrel tartós nedvesség megszüntetés.
- A rendelkezésre álló legkorszerűbb szerszámok és technológiák a gyors és olcsó szolgáltatás érdekében.
- 1 évtizednyi garancia az elvégzett munkára, amennyiben az általunk javasolt rendszert alkalmazza.
- Vidéken és a fővárosban is végzünk falszigetelést.
Az alábbiakat spórolhatja meg magának, ha nem mástól rendeli meg a szigetelés végrehajtását Miskolc vonzáskörzetében
- A szigetelési munkadíjon utólag sem változtatunk, transzparens árajánlat alapján dolgozunk.
- Nálunk nincs elhúzódó, nem időben elkezdett munka.
- Az épület nedvességmentesítését követően később is hívhat minket, ha információra van szüksége, vagy csak kérdezni szeretne valamit.
Az alábbi kép érintőképernyős telefonon történő megérintésével azonnal tárcsázhat minket:
Utólagos vízszigetelés falátvágással Miskolc
1. Az első lépés a salétromos fal átvágása. Ezt a műveletet kifejezetten erre a célra készített, egyedi falvágó berendezéssel végezzük. A falat túlnyomórészt a talajszint felett néhány centiméterrel vágjuk meg vagy tereprendezést követően az épület olyan pontján, ahol a szigetelés a legjobb helyen helyezkedik el. Azokat a főfalakat és válaszfalakat kell vágni, amelyek közvetlen összeköttetésben vannak az alapzattal, és keresztülengedik magukon a föld alól származó nedvességet.
A berendezéseink por- és zajvédettek, vágásmagasságuk kalibrálható, illetve a vágás szöge és mélysége is vezérelhető.
2. Az utólagos vízszigetelés fázisban műanyag lemezt préselünk a kivágott hézagba. Ez már záró réteget alkot a földből felszívott nedvesség és doh ellen
A szigetelőlemezeket egymással átlapolva illesztjük be a hibátlan falszigetelés érdekében, a falon kívülre kilógó részeket nem szabad levágni.
3. A vízszigetelés telítése alatt a szigetelőlemezen hallatlanul lényeges a kihorganyzó ék elhelyezése, mert a dagadó cement tökéletes száradásáig a falat eredeti állapotában őrzi meg.
A vágási hely telítését bespriccelő pumpával valósítjuk meg, amelynek tömlőjét beillesztjük a fal egyik oldalán. A fal repedéseit alaposan lezárjuk mindkét oldalon gyorsan kötő malterral, majd előírt nyomással bespricceljük az előre bekevert dagadó cementet.
Így elérjük, hogy a dagadó cement a fal nyílásaiba is bekerül, és a megkötést követően tartósabb lesz a szigetelés.
Légpórus vakolat Miskolc
A légpórus vakolat olyan nagy nedvszívó képességgel rendelkező vakolat, amely nem továbbítja a nedvességet, így a földből felszívott, különböző sók a falban maradnak, így a falon marad a vakolat.
A szokásos vakolatot a vizesedéssel érintett területen érdemes légpórus vakolatra váltani, mert ez sokáig védi meg a fal kívülről látható felületét, és kinézetre is tetszetősebb, festhető felületté válik, a falban lapuló vizes réteg kiszárad.
Pinceszigetelés utólag
Minél lejjebb van megépítve egy pince, annál kézzelfoghatóbb a nedvesedés veszélye még úgy is, ha a létező leghatékonyabb módon igyekeztünk szigetelni a pincénket.
Ha nem jól kivitelezett az eső és a rétegvíz elvezetése, akkor számíthatunk arra, hogy meg kell küzdenünk a pinceszigetelés nehézségeivel.
Gyakori bökkenők a pince szigetelésénél:
- Több éve betett, elöregedett kátránypapír
- Nem az előírásoknak megfelelően vagy egyáltalán nem megoldott csapadékelvezetés
- Magas talajvíz
- Maszek munka, sok kőműves nem tud megfelelő szigetelést kialakítani
- Az épületmozgás kárt tesz a meglévő szigetelésben
- Helytelenül kiválasztott szigetelőanyag
- Helytelen rétegsorrendben alkalmazott szigetelés
A pince megfelelő szigetelésének kivitelezése?
2 módon tudjuk ezt megvalósítani: kívülről vagy belülről
Utólagos pinceszigetelés kívülről
- Körbe kell ásni a pincét a falak mentén, és le kell menni a pince alapzatáig.
- Ha a munka úgy igényli ki kell bontani a hiányos vagy nem tökéletesen átfedésbe hozott szigetelést.
- Meg kell tisztítani a szemünk elé táruló falfelületeket.
- Ki kell tölteni a szerkezetekben kialakult hasadékokat.
- Várni kell, hogy megtudjanak száradni a falak.
Érdemes kenhető, üvegszállal erősített anyagot alkalmazni, ezzel a kis zugokban és a szegélyek mentén is ideálisan létrehozható a kiválóan záró szigetelés.
Erre a rétegre tanácsoljuk hőszigetelés, de legfőképpen mechanikai védelem gyanánt felragasztani egy zárt cellás szigetelőlemezt, amelynek vastagságát a helyi körülményektől, pl. a talajtól függően kell megválasztani.
A fal mellett tanácsos geotextíliával körbetekert drénrendszert elhelyezni, amelyet némi lejtéssel kell kialakítani a vízelvezetés irányában, hogy a felhalmozott talajnedvességet el is lehessen vezetni.
A kiásott gödör visszatemetése után helyesen döngölve, vissza kell építeni a felbontott járdát.
A kívül végzett munkákat befejezve a pince falát belülről is kezelni kell, a penészes vakolatot le kell verni, sótalanítani kell, és légpórus vakolatot kell felhordani, hogy megfelelően meg tudjon száradni a fal.
Ha ezután is továbbra is vizesedik a pince fala, akkor ez a fal alatt lévő szigetelő sáv nem kielégítő zárása miatt van, és ilyenkor injektálásos módszert kell bevetni, amelyet akár rögtön el is végezhetünk a fent ismertetett folyamat végeztével a hosszú távú megoldás megvalósításához.
Utólagos pinceszigetelés belülről – Miskolc
Ezt a megoldást kizárólag akkor ajánljuk, ha a külső oldalról valamilyen okból nem lehet megközelíteni a pince falát.
A megközelítés hátulütője, hogy jóllehet belül vizesedés nem alakul ki, a falak vizesedése nem szűnik meg.
- Első lépésként le kell verni a meglévő vakolatot.
- Ki kell kaparni a fugákat 1-2 cm mélységben.
- Ezeket a felületeket sótalanító oldattal kell lekezelni.
- A kőműves munkák pótlása után kenhető szigetelőanyaggal kell kezelni.
- A leszigetelt falat légpórus vakolattal kell bevakolni, majd a teraszok szigetelésénél is gyakran alkalmazott teknőszigetelést kell készíteni. Ezáltal kiküszöbölhetjük a pince padlózatának vizesedését.
Utólagos falszigetelés
Az utólagos falszigetelés metódusának előirányzása során az alábbi műszaki paramétereket kell szem előtt tartani:
- Mért nedvesség és sószennyezettség
- A falszerkezet anyaga és vastagsága
- A fal aktuális burkolása
- A talajvíz állása
Talajvíz elleni szigetelés injektálással
Az injektálásos szigetelés eljárás folyamán a szigetelőanyagot nagy nyomáson, meghatározott távolságokban a szigetelendő anyagba juttatjuk.
Az injektálás hamar végrehajtható művelet, nem gyengíti jelentősen a meglévő falszerkezetet, és a szigetelési síkváltások nehézség nélkül megvalósíthatók.
A horizontális falszigeteléssel a nedvesség útja lezárható, ennek következtében a falak egy meghatározott idő után ki tudnak száradni, perspektivikusan leáll a vizesedés. A nedvesség kipárolgása légpórus vakolat előállításával segíthető elő, amelynek ajánlott vastagsága minimum 3 cm.
A felület lefestésekor, nem ajánlott glettelés, de tanácsos páraáteresztő festéket alkalmazni, a rejtettebb helyeken esetleg hagyományos meszelés is elfogadható.
Vályogház szigetelése Miskolc régiójában
Mivel a vályogházak falának felépítése teljesen eltér a téglafalak felépítésétől és anyagától, ezért a vályogházak utólagos szigetelésénél figyelembe kell venni az alap mélységét, a vályog nedvességtartalmát, és lehet használni az injektálásos, falvágásos vagy lemezbeveréses eljárást, akkor, ha próba injektálást vagy vágást végzünk.
Terasz szigetelése Miskolc környékén
A terasz nedvességgel szembeni szigetelését szinte kivétel nélkül a felfagyott járólapok teszik szükségessé. A járólapok és a különböző, egyéb burkolatok az esetek többségében egy idő után megrepednek, szétmorzsolódik, mert nem előírásszerűen megoldott vagy egyáltalán nem megoldott a víz útjának elzárása, illetve a víz megfelelő hatásfokú elvezetése.
Gyakran okoz gondot, hogy tökéletesen hiányzik a dilatáció, ami amiatt probléma, mert a ház természetes mozgása majdnem mindig eltérő a terasz vagy akár egy erkély helyezkedéséhez viszonyítva. Ez előbb-utóbb hézagokat, problémákat okoz. Súlyos kellemetlenségeket okozhat a nagy hőmérsékletkülönbség, amelynek a burkolatok ki vannak téve, mert egy meleg, nyári napon nem ritka, hogy 60-70 fokra felhevül a csempe, miközben télen akár -20 fok alá is mehet a hőmérséklet.
Néhány „szakember” megoldási javaslata a ráburkolás és a kiszilózás szokott lenni, ez azonban kizárólag akkor fogadható el, ha nincs felfagyva az adott járólap. Ilyenkor azonban már csak elodázzuk a problémát, mert az optikai tuning csak ideig-óráig fedi el a valódi gondokat.
Hogyan javasoljuk mi a megfelelő terasz szigetelés kivitelezését?
A teraszburkolatnak 1-2%-os lejtést kell adni, ellenkező esetben mindig gondunk lesz a vízelvezetéssel, és a jövőben is fagyáskárok képződnek a felületen.
Amennyiben elkerülhetetlenné válik fel kell szedni az épület lábazatát is, ekkor a terasz szigetelését tovább kell vezetni a lábazatra is megfelelő szélek kialakításával.
A lakóház és a terasz csatlakozási helyein sarokerősítő szalagot érdemes beépíteni.
A dilatációs rések betartása mellett gondoskodni kell a vízorr profilról.
A vízszigetelés leggyakoribb területei
- Panellakások utólagos szigetelése
- Szuterén vízszigetelése
- Vert fal szigetelése
- Terasz szigetelése
- Penészesedés elhárítására irányuló vízszigetelés
- Mélyépítési talajvíz elleni vízszigetelés
- Lapostető összefolyó létesítés
- Talajvíz elleni szuterén szigetelés
- Magas tető vízszigetelés
- Talajvíz párolgása elleni vízszigetelés (ahol nincs pince)
- Tavak és kerti tavak szigetelése
Leggyakrabban szigetelt épülettípusok
- Családi házak vízszigetelése
- Oktatási intézmények vízszigetelése
- Bölcsödék vízszigetelése
- Állami hivatalok vízszigetelése
- Éttermek vízszigetelése
- Szuterének vízszigetelése
A vízszigetelés alkalmazott módszerei
- Szigetelés falvágással
- Magas nyomású injektálás
- Szórt szigetelés
- Bitumenes lemez (GV lemez) szigetelés
- Drénrendszer kiépítése
- Falszárítás, kenhető szigetelés felhordása
Sokszor feltett kérdések
Mi a módja a víz falba kerülésének?
A nedvesség pici pórusokon át kerül a falba. Ezek az ún. kapillárisok nagy számban lelhetők fel a falak belső szerkezetében, ami a víz egyik fő haladási útja.
Milyen hatásai vannak a salétromos falnak?
Emberre gyakorolt hatásai pl. a reumatikus megbetegedések kialakulása, asztma, köhögés.
A salétromos fal hosszabb távú hatása az, hogy nagy mértékben csökken a fal szigetelőképessége, ami megnövekedett fűtési költséget és a lakótérben lényegesen nagyobb párát eredményez.
Sok időt vesz igénybe a vízszigetelési munka?
Átlagos méretű családi ház vízszigetelését legtöbbször 4-5 nap alatt elkészítjük. Nehezen megközelíthető, speciális helyzetekben, vagy nagy épület esetén a munka ennél tovább is tarthat a helyi adottságok függvényében.
Mennyi idővel kell számolni a fal száradása tekintetében?
A fal száradása több tényező függvénye: falszerkezet, időjárási körülmények (a levegő hőmérséklete, páratartalom), a probléma kiterjedtsége a szigetelés kezdetekor. Többnyire helytálló az az állítás, hogy néhány hónap alatt már látványos változás tapasztalható.
A szigetelést igénylőnek kell-e bármit tennie?
Nem, a szigetelés elvégzését teljes egészében mi csináljuk, Önnek semmi dolga.
Falátvágás esetén rosszabb lesz-e bármilyen mértékben az épület teherbíróképessége?
A lakóház földrengés-állósága nem csökken a falvágás eredményeképpen!
Ha profi és hosszú távon tartós megoldást keres a salétromos, penészes falak utólagos vízszigetelésére Miskolc régiójában, lábazati szigetelésére és utólagos falszigetelésre a penész ellen, ne habozzon tárcsázni a következő számot +36 30 2491 291.