Vízszigetelés utólag Budapest környékén
Vizes, salétromos, penészes falak utólagos vízszigetelése Budapesten, lábazati szigetelés, injektálással, penész ellen +36 30 2491 291.
A falátvágásos szigetelés menete
Talajvíz elleni szigetelés injektálásos módszerrel
Üdvözöljük weblapunkon!
Vállalatunk a legmodernebb, bontás nélküli technikákkal (pl. falvágás), utólagosan szünteti meg házak vizesedését. Vállalatunk beton injektálást ajánl ház alap megerősítésére, megsüllyedt alap javítása végett.
Vízszigetelés Budapest – cégünk ismérvei
- Gyors, speciális berendezésekkel elvégzett helyszíni felmérés, tájékoztatás, ajánlatkészítés.
- 2 évtizedes iparágban eltöltött idővel tartós nedvesség megszüntetés.
- Az elérhető legmodernebb berendezések és alkalmazott technikák a rövid idő alatt elvégzett és kedvező áron elérhető szolgáltatás megvalósításához.
- 10 év garancia az elvégzett munkára, amennyiben az általunk optimálisnak tartott megoldást alkalmazza.
- Egész Magyarország területén végzünk falszigetelést.
Ebben lehet biztos, ha nem mástól rendeli meg a szigetelés végrehajtását Budapest területén
- A szigetelési munkadíjon utólag sem változtatunk, transzparens árajánlat alapján dolgozunk.
- Ügyfeleink bizalmát a megbeszélt ütemezés betartásával hálájuk meg.
- Miután befejeztük a falszigetelést, bármikor konzultálhat velünk, ha információra van szüksége, vagy csak kérdezni szeretne valamit.
Azonnal hívhat minket, ha a lent látható fotót megérinti egy okostelefonon:
Szigetelés falvágással Budapest
1. Az első műveleti fázis a penészes fal átvágása. Ezt a lépést kifejezetten erre a célra készített, exkluzív falvágó berendezéssel végezzük. A falat legtöbbször a földfelszín felett 8-10 cm-rel vágjuk meg vagy tereprendezést követően az épület olyan pontján, ahol a szigetelés a legjobb helyen helyezkedik el. Azokat a főfalakat és válaszfalakat kell vágni, amelyek közvetlen összeköttetésben vannak az alapzattal, és szállítják a talajnedvességet.
A berendezéseink por- és zajvédettek, tetszőleges magasságban lehet velük vágni, illetve a vágás szöge és mélysége is szabályozható.
2. Az utólagos vízszigetelés művelettel műanyag lemezt préselünk a falrésbe. Ez már záró réteget képez a föld nedvessége és penész ellen
A szigetelőlemezeket egymással átlapolva illesztjük be a résmentes lezárás végett, a falon kívülre kilógó részeket vakolás előtt sem szabad levágni.
3. A vízszigetelés telítése során a szigetelőlemezen különösen sokat számít a kihorganyzó ék alkalmazása, ugyanis a dagadó cement makulátlan száradásáig a falat a kiindulási helyzetében konzerválja.
A vágási hely telítését bespriccelő pumpával visszük véghez, amelynek csövét behelyezzük a fal egyik oldalán. A fal réseit nagyon ügyelve lezárjuk mindkét oldalon gyorskötésű malterral, ezután névleges nyomáson bespricceljük az előre bekevert dagadó cementet.
Így elérjük, hogy a dagadó cement a fal repedéseibe is benyomul, és a megkötést követően időtállóbb lesz a szigetelés.
Légpórus vakolat Budapest
A légpórus vakolat olyan nagy nedvszívó képességű vakolat, amely nem továbbítja a nedvességet, így a földből felszívott, különböző sók a falban maradnak, ennek következtében a falon marad a vakolat.
A szokásos vakolatot a vizesedéssel érintett területen ajánlott légpórus vakolattal lecserélni, mert ez hosszú ideig megóvja a fal külső részét, és kinézetre is tetszetősebb, festhető felületté válik, a falban megbúvó nevesedés kiszárad.
Pinceszigetelés utólag
Minél lejjebb fekszik egy pince, annál kézzelfoghatóbb a vizesedés veszélye még abban az esetben is, ha a lehető legjobban igyekeztünk szigetelni a pincénket.
Ha nem jól kivitelezett az eső és a rétegvíz elvezetése, akkor csak idő kérdése, hogy mikor kell szembesülnünk a pinceszigetelés nehézségeivel.
Sokszor előforduló kellemetlenségek a pince szigetelésénél:
- Több éve betett, elöregedett bitumenes szigetelőlemez
- Szakszerűtlen vagy egyáltalán nem megvalósított csapadékelvezetés
- Magas talajvíz
- Nem szakemberre bízott munka, az építőipari ismeretek hiányában, házilag megoldott szigetelés
- Az épületmozgás károsítja a kialakított szigetelést
- Helytelenül kiválasztott szigetelőanyag
- Rossz rétegrendben felhelyezett szigetelés
Mi a jó pinceszigetelés módja?
2 lehetőség van: kívülről vagy belülről
A pince utólag történő szigetelése kívülről
- Körbe kell ásni a pincét a falak mentén, és le kell menni a pince alapzatáig.
- Szükség esetén el kell távolítani a nem végig elhelyezett vagy helytelenül átfedésbe hozott szigetelést.
- Meg kell tisztítani a feltáruló falfelületeket.
- Pótolni kell a szerkezetekben mutatkozó hézagokat.
- Hagyni kell száradni a felületeket.
Tanácsos kenhető, üvegszál erősítésű anyagot felvinni a felületre, ezzel a szegletekben és a széleken is maradéktalanul létrehozható a jól záró szigetelés.
Erre a rétegre tanácsoljuk hőszigetelés, de különösen mechanikai védelem gyanánt felragasztani egy zárt cellás szigetelőlemezt, amelynek vastagságát az adott viszonyoktól, pl. a talajtól függően kell megválasztani.
A fal mentén javasolt geotextíliával körbetekert drénrendszert fektetni, amelyet lejtősen kell elhelyezni a vízelvezetés irányában, hogy a felhalmozott talajnedvességet el is lehessen vezetni.
A kiásott gödör visszatemetése után helyesen döngölve, vissza kell építeni a felbontott járdát.
A falszerkezet külső védelmének felépítése után a pince falát belülről kell védelemmel ellátni, a penészes vakolatot le kell bontani, el kell távolítani a sót, és légpórus vakolatot kell kialakítani, hogy eléggé meg tudjon száradni a fal.
Amennyiben folytatódik a fal vizesedése, akkor ez a fal alatt lévő szigetelő sáv nem kielégítő zárása miatt van, ennek észlelésekor injektálásos módszert kell bevetni, amelyet akár haladéktalanul végrehajthatunk a fent ismertetett lépések lezárása után a hosszú távú cél érdekében.
Utólagos pinceszigetelés belülről – Budapest
Ezt a megközelítést csakis akkor ajánljuk, ha kívülről valamilyen oknál fogva lehetetlen volt a vízszigetelés.
Az eljárás hátránya, hogy bár belül nedvesedés nem lesz, a falak vizesedése nem szűnik meg.
- Első lépésként le kell verni a fent lévő vakolatot.
- Meg kell tisztítani a fugákat 1-2 cm mélységben.
- A megtisztított felületeket sómentesítő vegyülettel kell lekezelni.
- A kőműves munkák pótlása után kenhető szigetelőanyagot kell felvinni.
- A leszigetelt falat légpórus vakolattal kell bevakolni, majd az ismert teknőszigetelést kell kialakítani. Ilyen módon kiküszöbölhetjük a pince padlózatának vizesedését.
Utólag kivitelezett falszigetelés
A később kivitelezett falszigetelés metódusának eldöntésekor a következő tényezőket kell figyelembe venni:
- A méréssel meghatározott nedvesség és sószennyezettség
- A falszerkezet anyaga és vastagsága
- A fal jelenlegi burkolása
- A talajvíz viszonyok
Talajvíz elleni injektálásos szigetelés
Az injektálásos szigetelés során a szigetelőanyagot nagy nyomáson, meghatározott távolságokban a szigetelendő anyagba juttatjuk.
Az injektálás hamar kivitelezhető eljárás, nem gyengíti jelentősen a meglévő falszerkezetet, és a szigetelési síkváltások nehézség nélkül megvalósíthatók.
A horizontális falszigeteléssel a nedvesség útja lezárható, így a falak idővel ki tudnak száradni, nagyobb időtávlatban pedig leáll a nedvesedés. A nedvesség eltűnése légpórus vakolat előállításával segíthető elő, amelynek javasolt vastagsága legalább 3 cm.
A felület lefestésekor, nem ajánlott glettelés, de célravezető nedvességáteresztő festék bevetése, a kevésbé szem előtt lévő pontokon esetleg megszokott meszelés is megfelelő.
Vályogház szigetelése Budapest régiójában
Tekintve, hogy a vályogházak falstruktúrája össze sem hasonlítható a ma épített házakéval, ennek eredményeképpen a vályogházak utólagos szigetelésénél számításba kell venni az alap mélységét, a vályog vízzel impregnáltságát, és lehet alkalmazni az injektálásos, falvágásos vagy lemezbeveréses technológiát, akkor, ha próba injektálást vagy vágást végzünk.
Terasz szigetelése Budapest környékén
A terasz nedvességgel szembeni szigetelését szinte kivétel nélkül a felfagyott járólapok teszik szükségessé. A járólapok és a különböző, egyéb burkolatok legtöbbször egy idő elteltével kettéhasadnak, szétmorzsolódik, mert hiányos vagy egyáltalán nem megoldott a víz útjának elzárása, illetve a víz eredményes elvezetése.
Gyakran okoz gondot, hogy tökéletesen hiányzik a dilatáció, ami amiatt probléma, mert a ház természetes süllyedése szinte mindig eltérő a terasz vagy akár egy erkély mozgásához képest. Ez előbb-utóbb töréseket, problémákat idéz elő. Súlyos problémákat jelent a nagy hőingadozás, amit el kell szenvedniük a járólapoknak, hiszen egy forró, nyári napon gyakorta előfordul, hogy 60-70 fokra felmelegszik a burkolat, miközben a téli hónapokban akár -20 fok alá is mehet a hőmérséklet.
Néhány „szakember” ötlete a ráburkolás és a kiszilózás szokott lenni, viszont ez csak akkor lehet jó, ha nincs felfagyva az adott burkolat. Ilyenkor azonban már csak elodázzuk a bajt, mert az optikai tuning csak ideig-óráig tünteti el a valódi bajokat.
Mit tennénk, ha ránk bízná a szigetelési munkát?
A teraszburkolatnak 1-2%-os lejtést kell adni, máskülönben a későbbiekben is gondunk lesz a vízelvezetéssel, és a továbbiakban is fagyáskárok alakulnak ki.
Szükség esetén fel kell szedni az épület lábazatát is, ekkor a terasz szigetelését tovább kell vezetni a lábazatra is megfelelő sarok kiképzéssel.
A lakás és a terasz érintkezési pontjain élvédőt érdemes a szigetelésbe építeni.
A dilatációs hézagok betartása mellett nem szabad megfeledkezni a vízorr élvédőről sem.
A vízszigetelés leggyakoribb területei
- Lakóparkok utólagos szigetelése
- szuterén szigetelése
- Vályogház vízszigetelése
- Terasz szigetelése
- Dohszag megszüntetésére irányuló szigetelés
- Mélyépítési talajnedvesség elleni vízszigetelés
- Lapostető összefolyó létesítés
- Talajvíz elleni szuterén szigetelés
- Magas tető vízszigetelés
- Talajvíz párolgása elleni vízszigetelés (ahol nincs pince)
- Gyökérvédelmi vízszigetelés
Leggyakrabban szigetelt épülettípusok
- Lakóparkok vízszigetelése
- Iskolák vízszigetelése
- Óvodák vízszigetelése
- Állami hivatalok vízszigetelése
- Éttermek vízszigetelése
- Mélygarázsok vízszigetelése
A vízszigetelés leggyakoribb módszerei
- Szigetelés falvágással
- Magas nyomású injektálás
- Szórt szigetelés
- Bitumenes lemez (GV lemez) szigetelés
- Drénrendszer kiépítése
- Falszárítás, kenhető szigetelés felhordása
Gyakran ismételt kérdések
Hogyan kerül a nedvesség a falba?
A víz apró pórusokon keresztül jut a falba. Ezek az ún. kapillárisok nagy számban találhatók meg a falak belsejében, ami a víz egyik fő haladási útja.
Mik a következményei a salétromos falnak?
Emberre közvetlenül kifejtett hatásai pl. a reumatikus megbetegedések kialakulása, légúti betegségek, köhögés.
A penészes fal közvetett hatása az, hogy számottevően csökken a fal szigetelőképessége, ami nagyobb fűtési költséget és a házban sokkal több párát idéz elő.
Mennyi ideig tart a vízszigetelési munka?
Egy átlagos családi ház vízszigetelését legtöbbször 4-5 nap alatt befejezzük. Nehezen hozzáférhető, speciális helyzetekben, vagy nagy épület esetén a folyamat ennél tovább is tarthat a helyi adottságok függvényében.
Mennyi időt vesz igénybe a fal kiszáradása?
A fal száradása több faktor függvénye: falszerkezet, időjárási feltételek (külső hőmérséklet, páratartalom), a szigeteletlenség kiterjedtsége a szigetelés elkezdésének pillanatában. Többnyire ki lehet jelenteni, hogy akár 2-3 hónap alatt már szemmel látható javulás tapasztalható.
A szigetelést igénylőnek kell-e bármit előkészíteni?
Nem, a szigetelés kivitelezését az első művelettől az utolsóig mi csináljuk, Önnek semmi dolga.
Falátvágás esetén csökken-e valamennyivel az épület stabilitása?
Az épület földrengés-állósága nem lesz rosszabb a fal átvágása eredményeképpen!
Ha professzionális és hosszú távon tartós megoldást szeretne a vizes, penészes falak utólagosan kivitelezett vízszigetelésére Budapest területén, lábazati szigetelésére és utólagos falszigetelésre a penész ellen, hívja központi ügyfélszolgálatunkat +36 30 2491 291.