Utólagos falszigetelés Orosháza
Nedves, salétromos, penészes falak szigetelése utólag Orosháza övezetében, lábazati szigetelés, injektálással, a fal penészesedésének megszüntetése érdekében +36 30 2491 291.
Miért gondoljuk, hogy nálunk találja meg a végleges megoldást?
A falátvágásos szigetelés menete
Talajvíz elleni szigetelés injektálással
Rendszeresen előforduló kérdések
Köszöntjük honlapunkon!
Cégünk a legnaprakészebb, bontás nélküli technikákkal (pl. szórt szigetelés), utólag szünteti meg pincék vizesedését. Cégünk beton injektálást ajánl ház alap megerősítésére, megsüllyedt alap javítása céljából.
Nedvesség elleni szigetelés Orosháza – amit ajánlunk
- Rövid időn belüli, műszeres helyszíni felmérés, tanácsadás, ajánlatkészítés.
- Majdnem negyedszázados múlttal a szakmában tökéletes minőségű szigetelés.
- A piacon létező legmodernebb gépek és alkalmazott technikák a villámgyors és olcsó szolgáltatás érdekében.
- 10 év garancia az elvégzett munkára, amennyiben az általunk javasolt megoldást alkalmazza.
- Egész Magyarország területén tevékenykedünk.
Ebben lehet biztos, ha ránk bízza az utólagos vízszigetelést Orosháza vonzáskörzetében
- A szigetelési munkadíjon utólag sem változtatunk, átlátható árajánlat alapján dolgozunk.
- Nem szeretünk hosszú ideig ülni a munkákon, igyekszünk azokat a megállapodás szerint elvégezni.
- A pince vagy lakóépület szigetelése után később is elérhet minket, ha tájékoztatásra van szüksége, vagy a véleményünkre kiváncsi egy adott problémával kapcsolatban.
Azonnal hívhat minket, ha a lent látható fotót megérinti egy okostelefonon:
Szigetelés falvágással Orosháza
1. Az 1. lépés a penészes fal megvágása. Ezt a munkát speciálisan erre a célra készített, egyedi falvágó gépegységgel végezzük. A falat legtöbbször a földfelszín felett néhány centiméterrel vágjuk meg vagy tereprendezést követően az épület olyan pontján, ahol a szigetelés a legjobb helyen helyezkedik el. Azokat a főfalakat és válaszfalakat kell vágni, amelyek kapcsolatba kerülnek az alappal, és keresztülengedik magukon a talajnedvességet.
A gépeink védettek a porral szemben és csökkentett zajkibocsátással rendelkeznek, tetszőleges magasságban lehet velük vágni, illetve a vágás szöge és mélysége is irányítható.
2. Az utólag végzett falszigetelési lépés során műanyag lemezt préselünk a falrésbe. Ez már záró réteget képez a föld nedvessége és doh ellen.
A szigetelőlemezeket egymással átfedésben helyezzük be a tökéletes zárás érdekében, a falon kívüli részeket vakolás előtt sem szabad levágni.
3. A vízszigetelés telítése alatt a szigetelőlemezen rettentően sokat számít a kihorganyzó ék bevetése, ugyanis a dagadó cement makulátlan száradásáig a falat eredeti állapotában konzerválja.
A vágási hely telítését bespriccelő pumpával valósítjuk meg, amelynek csövét behelyezzük a fal egyik oldalán. A fal repedéseit alaposan lezárjuk mindkét oldalon gyorsan kötő malterral, ezután előírt nyomással bespricceljük az előre bekevert dagadó cementet.
Ilyen módon a dagadó cement a fal üregeibe is bekerül, és a megkeményedése után időtállóbb lesz a szigetelés.
Légpórus vakolat Orosháza
A légpórus vakolat olyan magas nedvszívó képességű vakolat, amely taszítja a nedvességet, így a talajból már felszívott, különféle sók a falon belül maradnak, így a fal nem dobja le emiatt a vakolatot.
A szokásos vakolatot a vizesedéssel érintett területen javasolt légpórus vakolattal lecserélni, ugyanis ez hosszú ideig megóvja a fal kívülről látható részét, és kinézetre is tetszetősebb, festhető felületté válik, a falban rejtező vizes réteg kiszárad.
Pinceszigetelés utólag
Minél lejjebb található egy pince, annál fokozottabb a nedvesedés veszélye még abban az esetben is, ha a létező legmodernebb eszközökkel igyekeztünk szigetelni a pincénket.
Ha nem eredményesen megoldott az eső és a rétegvíz elvezetése, akkor előbb-utóbb szembe kell néznünk a pinceszigetelés feladatával.
Sokszor előforduló kellemetlenségek a pince szigetelésénél:
- Több éve betett, elöregedett bitumenes szigetelőlemez
- Nem szakszerű vagy egyáltalán nem megoldott esővíz-elvezetés
- Magas talajvíz
- Maszek munka, az építőipari ismeretek hiányában, házilag megoldott szigetelés
- Az épületmozgás megrongálja az alap szigetelését
- Helytelenül kiválasztott szigetelőanyag
- Helytelen rétegrendben felhelyezett szigetelés
Mi a jó pinceszigetelés módja?
2 lehetőség van: kívülről vagy belülről
A pince utólag történő szigetelése kívülről
- Ki kell ásni a földet a falak mellett, kezdve a lábazattal, egészen a pince alapjáig.
- Ha a munka úgy igényli le kell szedni a hiányos vagy nem előírásszerűen átlapolt szigetelést.
- Meg kell tisztítani a feltáruló falakat.
- Ki kell egészíteni a szerkezetekben mutatkozó nyílásokat.
- Várni kell, hogy megtudjanak száradni a falak.
Tanácsos kenhető, üvegszál erősítésű anyagot használni, ilyen módon a sarkokban és a szegélyek mentén is optimálisan megoldható a hatékonyan záró szigetelés.
Erre a rétegre ajánljuk hőszigetelés, de főleg mechanikai védelem gyanánt felragasztani egy zárt cellás szigetelőlemezt, amelynek vastagságát a felderített állapottól, pl. a talajtól függően kell megválasztani.
A fal mellett tanácsos geotextíliával körbetekert drénrendszert telepíteni, amelyet némi lejtéssel kell kialakítani a vízelvezetés irányában, hogy a felgyülemlett talajnedvességet le lehessen csapolni.
A kiásott gödör visszatemetése után előírásszerűen döngölve, vissza kell építeni a felbontott járdát.
A külső védőréteg kialakítását követően a pince falát belülről kell védelemmel ellátni, a penészes vakolatot le kell bontani, el kell távolítani a sót, és légpórus vakolatot kell felvinni, hogy jól meg tudjon száradni a fal.
Amennyiben folytatódik a fal vizesedése, akkor ez a fal alatt lévő szigetelő sáv nem előírásszerű szigetelése miatt van, ezt tapasztalva injektálásos módszert kell bevetni, amelyet akár haladéktalanul el is végezhetünk az előbbi folyamat befejezését követően a hosszú távú cél eléréséhez.
Utólagos pinceszigetelés belülről – Orosháza
Ezt a megközelítést csupán akkor tartjuk kivitelezésre érdemesnek, ha a külső oldalról valamilyen okból nem lehet megközelíteni a pince falát.
A megközelítés hátránya, hogy jóllehet belül vizesedés nem alakul ki, a falak vizesedése nem szűnik meg.
- Első lépésként le kell verni a meglévő vakolatot.
- Ki kell pucolni a fugákat 1-2 cm mélységben.
- Ezeket a felületeket sómentesítő keverékkel kell lekezelni.
- A kőműves munkák hiányosságainak helyrehozása után kenhető szigetelőanyaggal kell kezelni.
- A leszigetelt falat légpórus vakolattal kell bevakolni, majd a teraszok szigetelésénél is gyakran alkalmazott teknőszigetelést kell kialakítani. Ilyen módon meggátolhatjuk a pince padlójának vizesedését.
Utólagos falszigetelés
Az utólagos falszigetelés metódusának előirányzása során a következő mutatókat kell szem előtt tartani:
- A méréssel meghatározott nedvesség és sószennyezettség
- A fal struktúrája, anyaga és vastagsága
- A fal fennálló burkolása
- A talajvíz magassága
Talajnedvesség elleni injektálásos szigetelés
Az injektálásos szigetelés során a szigetelőanyagot nagy nyomáson, meghatározott távolságokban a szigetelendő anyagba préseljük.
Az injektálás hamar elvégezhető eljárás, nincs rossz hatással a fennálló falazat mechanikai stabilitására, és a szigetelési síkváltások könnyen megvalósíthatók.
A horizontális falszigeteléssel a nedvesség útja lezárható, ennek eredményeképpen a falak egy meghatározott idő után ki tudnak száradni, nagyobb időtávlatban pedig abbamarad a vizesedés. A nedvesség távozása légpórus vakolat előállításával segíthető elő, amelynek ajánlott vastagsága minimum 3 cm.
Amikor lefestjük a falfelületet, nem ajánlott glettelés, de célravezető nedvességáteresztő festék bevetése, a kevésbé szem előtt lévő helyeken esetleg hétköznapi meszelés is jó lesz.
Vályogház szigetelése Orosháza vonzáskörzetében
Tekintve, hogy a vályogházak falszerkezete teljesen eltér a téglafalak felépítésétől és anyagától, ennek eredményeképpen a vályogházak utólagos szigetelésénél tekintetbe kell venni az alap mélységét, a vályog nedvességtartalmát, és lehet alkalmazni az injektálásos, falvágásos vagy lemezbeveréses eljárást, akkor, ha próba injektálást vagy vágást alkalmazunk.
Terasz szigetelése Orosháza vonzáskörzetében
A terasz nedvességgel szembeni szigetelését a tapasztalat szerint majdnem mindig a felfagyott járólapok teszik elkerülhetetlenné. A járólapok és a különböző, egyéb burkolatok túlnyomórészt egy idő után kettéhasadnak, szétmorzsolódik, mert nem előírásszerűen megoldott vagy egyáltalán nem megoldott a vízszigetelés, illetve a víz eredményes elvezetése.
Tapasztalataink szerint sűrűn előfordul, hogy teljesen hiányzik a dilatáció, ami amiatt probléma, mert az épület természetes mozgása csaknem mindig eltérő a terasz vagy akár egy erkély süllyedéséhez képest. Ez idővel réseket, problémákat okoz. Nem elhanyagolható gondokat jelent a nagy hőmérsékletkülönbség, amit el kell szenvedniük a járólapoknak, mivel egy meleg, nyári napon nem ritka, hogy 60-70 fokra felhevül a csempe, míg a téli hónapokban akár -15 vagy -20 fok is lehet.
Bizonyos „szakik” megoldási javaslata a ráburkolás és a kiszilózás szokott lenni, viszont ez csak akkor lehet jó, ha nincs felfagyva a meglévő burkolat. Ekkor viszont már csak halogatjuk a bajt, mert a ráncfelvarrás csak egy darabig tünteti el a valódi bajokat.
Mit tennénk, ha ránk bízná a szigetelési munkát?
A terasznak egy 1-2%-os lejtetést kell biztosítani, máskülönben folyamatosan gondunk lesz a vízelvezetéssel, és a továbbiakban is fagyáskárok képződnek a felületen.
Ha nincs mit tenni fel kell bontani az épület lábazatát is, és ilyenkor a terasz szigetelését tovább kell vezetni a lábazatra is a célnak megfelelő sarok kiképzéssel.
A lakás és a terasz érintkezési helyein sarokerősítő szalagot javallott beépíteni.
A dilatációs hézagok betartása mellett biztosítani kell a terasz szélén a vízorrt.
A vízszigetelés az alábbi helyeken szorul sokszor korrigálásra
- Panellakások utólagos vízszigetelése
- Mélygarázs szigetelése
- Vert fal falszigetelése
- Terasz szigetelése
- Vízbetörés megszüntetésére irányuló vízszigetelés
- Mélyépítési talajnedvesség elleni vízszigetelés
- Lapos tető vízszigetelés
- Talajvíz elleni pinceszigetelés
- Magas tető vízszigetelés
- Párolgó talajnedvesség elleni vízszigetelés (ahol nincs pince)
- Gyökérvédelmi vízszigetelés
Leggyakrabban szigetelt épülettípusok
- Társasházak vízszigetelése
- Iskolák vízszigetelése
- Óvodák vízszigetelése
- Közintézmények vízszigetelése
- Éttermek vízszigetelése
- Pincék vízszigetelése
A vízszigetelés általános módszerei
- Szigetelés falvágással
- Magas nyomású injektálás
- Szórt szigetelés
- Bitumenes lemez (GV lemez) szigetelés
- Drénrendszer kiépítése
- Falszárítás, kenhető szigetelés felhordása
Rendszeresen előforduló kérdések
Hogyan kerül a nedvesség a falba?
A víz apró pórusokon keresztül kerül a falba. Az ilyen kapillárisok nagy számban találhatók meg a falak habarcsjárataiban, ami a víz egyik fő haladási útja.
Mik a következményei a salétromos falnak?
Emberre gyakorolt hatásai pl. a reumatikus megbetegedések kialakulása, asztma, köhögés.
A penészes fal közvetett hatása az, hogy számottevően csökken a fal szigetelőképessége, ami nagyobb fűtési költséget és a lakásban sokkal nagyobb párát idéz elő.
Mennyi ideig tart a vízszigetelési munka?
Egy átlagos családi ház vízszigetelését a tapasztalatok alapján 4-5 nap alatt elkészítjük. Nehezen elérhető, speciális helyzetekben, vagy nagy épület esetén a folyamat ennél tovább is tarthat a helyszíni körülményektől függően.
Mennyi idővel kell számolni a fal száradása tekintetében?
A fal száradási ideje több körülmény függvénye: falszerkezet, időjárási viszonyok (külső hőmérséklet, légnedvesség), a probléma kiterjedtsége a szigetelés elkezdésének pillanatában. Általánosságban azt lehet mondani, hogy egy negyedév alatt már szemmel látható javulás észlelhető.
A lakónak kell-e valamit előkészíteni?
Nem, a szigetelés végrehajtását az elejétől a végéig mi csináljuk, Önre nem hárul semmilyen feladat.
Falvágásos technológia esetén rosszabb lesz-e valamennyivel az épület stabilitása?
A lakóház földrengés-állósága nem lesz rosszabb a fal megvágása miatt!
Ha profi és időtálló megoldást keres a nedves, penészes falak utólag történő vízszigetelésére Orosháza környékén, lábazati szigetelésére és utólagos falszigetelésre a penész ellen, hívja központi ügyfélszolgálatunkat +36 30 2491 291.