Utólagos falszigetelés Békéscsaba
Nedves, salétromos, dohos falak utólagos vízszigetelése Békéscsaba vonzáskörzetében, utólagos falszigetelés, injektálással, penész ellen +36 30 2491 291.
Miért ajánljuk Önnek a szolgáltatásainkat?
A falátvágásos szigetelés lépései
Talajnedvesség elleni szigetelés injektálásos eljárással
Üdvözöljük honlapunkon!
Cégünk a legfejlettebb, bontás nélküli technológiákkal (pl. falvágás), utólagosan orvosolja pincék ázását. Cégünk beton injektálást hajt végre ház alap megerősítésére, megsüllyedt alap javítása céljából.
Nedvesség elleni szigetelés Békéscsaba – cégünk jellemzői
- Rövid időn belüli, speciális berendezésekkel elvégzett állapotfelmérés, tájékoztatás, ajánlatkészítés.
- 2 évtizedes iparágban eltöltött idővel tartós nedvesség megszüntetés.
- Az elérhető legmodernebb berendezések és alkalmazott technikák a villámgyors és kedvező áron elérhető szolgáltatás megvalósításához.
- 1 évtizednyi garancia az elvégzett munkára, amennyiben az általunk legkedvezőbbnek ítélt rendszert választja.
- Országosan vállalunk munkát.
Az alábbiakat spórolhatja meg magának, ha nem mástól rendeli meg a szigetelés végrehajtását Békéscsaba vonzáskörzetében
- A szigetelési munkadíjon utólag sem változtatunk, átlátható árajánlat alapján dolgozunk.
- Ügyfeleink bizalmát a megbeszélt ütemezés betartásával hálájuk meg.
- Az épület nedvességmentesítését követően később is hívhat minket, ha szaktanácsra van szüksége, vagy csak kérdezni szeretne valamit.
Az alábbi kép érintőképernyős telefonon történő megérintésével azonnal tárcsázhat minket:
Szigetelés falvágással Békéscsaba
1. Az 1. munkafolyamat a salétromos fal átvágása. Ezt a lépést speciálisan erre a célra gyártott, különleges falvágó berendezéssel végezzük. A falat túlnyomórészt a talajszint felett néhány centiméterrel vágjuk meg vagy tereprendezést követően az épület olyan pontján, ahol a szigetelés a legoptimálisabb helyen helyezkedik el. Azokat a főfalakat és válaszfalakat kell vágni, amelyek közvetlen összeköttetésben vannak a lábazattal, és közvetítik a föld alól származó nedvességet.
Az általunk alkalmazott készülékek por- és zajvédettek, vágásmagasságuk kalibrálható, illetve a vágás szöge és mélysége is koordinálható.
2. Az utólag végzett falszigetelési művelettel műanyag lemezt nyomunk a falrésbe. Ez már záró réteget képez a talajnedvesség és salétrom ellen
A szigetelőlemezeket egymással átlapolva illesztjük be a résmentes lezárás érdekében, a falon kívülre kilógó részeket vakolás előtt sem szabad levágni.
3. A vízszigetelés telítése alatt a szigetelőlemezen módfelett jelentőségteljes a kihorganyzó ék elhelyezése, ugyanis a dagadó cement makulátlan száradásáig a falat eredeti állapotában őrzi meg.
A vágási hely telítését bespriccelő pumpával valósítjuk meg, amelynek tömlőjét beillesztjük a fal egyik oldalán. A fal hézagjait alaposan lezárjuk mindkét oldalon gyorsan kötő malterral, utána pedig előírt nyomással bespricceljük az előre bekevert dagadó cementet.
Így elérjük, hogy a dagadó cement a fal nyílásaiba is benyomul, és a megkötést követően strapabíróbb lesz a szigetelés.
Légpórus vakolat Békéscsaba
A légpórus vakolat olyan magas nedvszívó képességgel rendelkező vakolat, amely nem továbbítja a nedvességet, így a földből felszívott, különféle sók a falszerkezetben maradnak, így a falon marad a vakolat.
A korábban alkalmazott vakolatot a nedvesedő helyeken érdemes légpórus vakolattal lecserélni, mivel ez időtálló módon védelmezi a fal külső részét, és esztétikailag is szebb, festhető felületté válik, a falban megbúvó vizes réteg kiszárad.
Pinceszigetelés utólag
Minél alacsonyabban fekszik egy pince, annál kézzelfoghatóbb a nedvesedés veszélye még akkor is, ha a lehető legjobban próbáltuk szigetelni a pincénket.
Ha nem jól megvalósított az eső és a rétegvíz elvezetése, akkor előbb-utóbb szembe kell néznünk a pinceszigetelés nehézségeivel.
Gyakori bonyodalmak a pince szigetelésénél:
- Több éve betett, elöregedett kátránypapír
- Szakszerűtlen vagy egyáltalán nem megoldott esővíz-elvezetés
- Magas talajvíz
- Fusiban elvégzett munka, sok kőműves nem tud megfelelő szigetelést kialakítani
- Az épületmozgás károsítja a kialakított szigetelést
- Nem az adott alkalmazáshoz kiválasztott szigetelőanyag
- Helytelen rétegsorrendben alkalmazott szigetelés
Hogyan kell jól szigetelni utólag a pincét?
Két lehetőség kínálkozik erre: kívülről vagy belülről
A pince utólag történő szigetelése kívülről
- Körbe kell ásni a pincét a falak mentén, és le kell menni a pince alapzatáig.
- Ahol szükséges, ki kell bontani a nem végig elhelyezett vagy helytelenül átlapolt szigetelést.
- Le kell pucolni a szemünk elé táruló falfelületeket.
- Pótolni kell a szerkezetekben jelentkező hasadékokat.
- Időt kell adni a felületek szikkadásához.
Tanácsos kenhető, üvegszál erősítésű anyagot alkalmazni, ilyen módon a szegletekben és a szegélyek mentén is ideálisan felvihető a kiválóan záró szigetelés.
Erre a rétegre javasoljuk hőszigetelés, de különösen mechanikai védelem gyanánt felragasztani egy zárt cellás szigetelőlemezt, amelynek vastagságát az adott viszonyoktól, pl. a talajtól függően kell megválasztani.
A fal mellett ajánlott geotextíliával körbetekert drénrendszert elhelyezni, amelyet lejtősen kell elhelyezni a vízelvezetés iránya felé, hogy a felhalmozott talajnedvességet ki lehessen juttatni.
A kiásott gödör visszatemetése után helyesen döngölve, újra kell építeni/betonozni stb. a felbontott térburkolást.
A kívül végzett munkákat befejezve a pince falát belülről is kezelni kell, a penészes vakolatot le kell bontani, el kell távolítani a sót, és légpórus vakolatot kell felvinni, hogy megfelelően meg tudjon száradni a fal.
Ha utána is azt látja, hogy a pincefal nedves marad, akkor ez a fal alatt lévő szigetelő sáv nem kielégítő szigetelése miatt van, és ilyenkor injektálásos módszert kell alkalmazni, amelyet akár rögtön el is végezhetünk a fent ismertetett folyamat végeztével a hosszú távú cél eléréséhez.
Utólagos pinceszigetelés belülről – Békéscsaba
Ezt a munkamódszert csupán abban az esetben javasoljuk, ha kívülről valamilyen oknál fogva nem lehet hozzáférni a pincefalhoz.
A megközelítés árnyoldala, hogy bár belül vizesedés nem várható, a falak vizesedése nem szűnik meg.
- Mindenekelőtt le kell verni a meglévő vakolatot.
- Ki kell pucolni a fugákat 1-2 cm mélységben.
- Ezeket a felületeket sótalanító vegyülettel kell lekezelni.
- A kőműves munkák hiányosságainak helyrehozása után kenhető szigetelőanyagot kell felhordani.
- A leszigetelt falat légpórus vakolattal kell bevakolni, majd a teraszok szigetelésénél is gyakran alkalmazott teknőszigetelést kell készíteni. Ilyen módon meggátolhatjuk a pince padlózatának nedvesedését.
Utólagos falszigetelés
A később kivitelezett falszigetelés eljárásának előirányzása során a következő műszaki paramétereket kell szem előtt tartani:
- A méréssel meghatározott nedvesség és sószennyezettség
- A falszerkezet anyaga és vastagsága
- A fal meglévő burkolása
- A talajvíz állása
Talajvíz elleni szigetelés injektálással
Az injektálásos szigetelés művelete közben a szigetelőanyagot nagy nyomáson, megadott térközönként a szigetelendő anyagba adagoljuk.
Az injektálás gyorsan megvalósítható módszer, nem gyengíti jelentősen a meglévő falszerkezetet, és a szigetelési síkváltások könnyedén elvégezhetők.
A horizontális falszigeteléssel ellent lehet állni a víznek, így a falak egy meghatározott idő után ki tudnak száradni, nagyobb időtávlatban pedig leáll a nedvesedés. A nedvesség távozása légpórus vakolat létrehozásával mozdítható elő, amelynek ajánlott vastagsága minimum 3 cm.
Amikor lefestjük a falfelületet, nem javasolt glettelés, de célravezető nedvességáteresztő festék bevetése, a nem túl könnyen észrevehető helyeken esetleg közönséges meszelés is megteszi.
Vályogház szigetelése Békéscsaba környékén
Tekintve, hogy a vályogházak falstruktúrája egészen más, mint a manapság épített házaké, ebből adódóan a vályogházak utólagos szigetelésénél tekintetbe kell venni az alap mélységét, a vályog vízzel impregnáltságát, és lehet alkalmazni az injektálásos, falvágásos vagy lemezbeveréses technikát, abban az esetben, ha próba injektálást vagy vágást alkalmazunk.
Terasz szigetelése Békéscsaba vonzáskörzetében
A terasz vízszigetelését a legtöbb esetben a felfagyott csempék teszik elkerülhetetlenné. A kültéri csempék és a különféle, más típusú burkolatok többnyire egy idő után kettéhasadnak, szétmorzsolódik, mert nem megfelelően kivitelezett vagy egyáltalán nem megoldott a víz útjának elzárása, illetve a víz hatékony elvezetése.
Sajnos nem ritka probléma, hogy teljesen hiányzik a dilatáció, ami amiatt probléma, mert a ház természetes mozgása csaknem mindig más a terasz vagy akár egy erkély süllyedéséhez képest. Ez előbb-utóbb réseket, problémákat idéz elő. Meghatározó kellemetlenségeket jelent a nagy hőingadozás, amelynek a burkolatok ki vannak téve, mivel egy forró, nyári napon gyakorta előfordul, hogy 60-70 fokra felhevül a csempe, miközben a téli hónapokban akár -20 fok alá is mehet a hőmérséklet.
Bizonyos „szakik” megoldási javaslata a ráburkolás és a kiszilózás szokott lenni, viszont ez csak akkor lehet jó, ha nincs felfagyva az adott burkolat. Ekkor azonban már csak elnapoljuk a problémát, mert a ráncfelvarrás csak egy darabig tünteti el a valós hiányosságokat.
Hogyan csinálnánk mi a tartós szigetelést?
A teraszburkolatnak 1-2%-os lejtetést kell biztosítani, máskülönben mindig problémát fog okozni a nedvesség, és a jövőben is fagyáskárok jönnek létre.
Ha nincs mit tenni fel kell bontani az épület alapját is, és ilyenkor a terasz szigetelését rá kell lógatni a lábazatra is a célnak megfelelő szélek kialakításával.
A lakás és a terasz csatlakozási helyein sarokerősítő szalagot ajánlott beépíteni.
A dilatációs rések betartása mellett biztosítani kell a terasz szélén a vízorrt.
A vízszigetelés rendszeresen visszatérő problémái
- Családi házak utólagos falszigetelése
- Szuterén vízszigetelése
- Vert fal falszigetelése
- Terasz szigetelése
- Vízbetörés elhárítására irányuló szigetelés
- Mélyépítési talajnedvesség elleni vízszigetelés
- Lapostető rétegrend előírásszerű kialakítása
- Talajvíz elleni szuterén szigetelés
- Vízszigetelés felújítás
- Talajvíz párolgása elleni vízszigetelés (ahol nincs pince)
- Tavak és kerti tavak szigetelése
Leggyakrabban szigetelt épülettípusok
- Családi házak vízszigetelése
- Oktatási intézmények vízszigetelése
- Óvodák vízszigetelése
- Állami hivatalok vízszigetelése
- Éttermek vízszigetelése
- Szuterének vízszigetelése
A vízszigetelés alkalmazott módszerei
- Szigetelés falvágással
- Magas nyomású injektálás
- Szórt szigetelés
- Bitumenes lemez (GV lemez) szigetelés
- Drénrendszer kiépítése
- Falszárítás, kenhető szigetelés felhordása
Sokszor feltett kérdések
Hogyan kerül a nedvesség a falba?
A nedvesség kicsiny pórusokon át kerül a falba. Ezek az ún. kapillárisok nagy számban lelhetők fel a falak belső szerkezetében, ez jelenti a nedvesség legfontosabb behatolási útvonalát.
Mik a következményei a nedves falnak?
Emberre közvetlenül kifejtett hatásai pl. a reumára való fogékonyság elősegítése, légúti betegségek, köhögés.
A salétromos fal hosszabb távú hatása az, hogy meghatározó nagyságrenddel csökken a fal szigetelőképessége, ami nagyobb fűtési költséget és a lakásban sokkal több párát eredményez.
Sok időt vesz igénybe a vízszigetelési munka?
Átlagos méretű családi ház vízszigetelését általában 4-5 nap alatt elkészítjük. Nehezen megközelíthető, különleges helyzetekben, vagy nagy épület esetén a műveletsorozat ennél tovább is tarthat az adott tényezők tükrében.
Mennyi ideig tart, amíg kiszárad a fal?
A fal száradási ideje több tényező függvénye: falszerkezet, időjárási viszonyok (külső hőmérséklet, páratartalom), a probléma kiterjedtsége a szigetelés elkezdésének pillanatában. Többnyire helytálló az az állítás, hogy akár 2-3 hónap alatt már észrevehető javulás érzékelhetőérezhető.
A lakónak kell-e valamit előkészíteni?
Nem, a szigetelés kivitelezését A-tól Z-ig mi csináljuk, Önre nem hárul semmilyen feladat.
Falvágásos technológia esetén rosszabb lesz-e bármilyen mértékben az épület teherbírása?
A pince földrengés-állósága nem lesz rosszabb a fal megvágása következtében!
Ha szakszerű és strapabíró megoldást keres a nedves, penészes falak utólagos vízszigetelésére Békéscsaba övezetében, lábazati szigetelésére és utólagos falszigetelésre a penész ellen, hívja központi ügyfélszolgálatunkat +36 30 2491 291.