Utólagos falszigetelés Acsa
Nedves, salétromos, penészes falak szigetelése utólag Acsa vonzáskörzetében, lábazati szigetelés, injektálással, a fal penészesedésének megszüntetése érdekében +36 30 2491 291.
Miért gondoljuk, hogy nálunk találja meg a végleges megoldást?
A falátvágásos szigetelés folyamata
Talajnedvesség elleni szigetelés injektálásos eljárással
Rendszeresen előforduló kérdések
Köszöntjük honlapunkon!
Cégünk a legnaprakészebb, bontás nélküli technológiákkal (pl. injektálás), utólagosan szünteti meg pincék vizesedését. Vállalkozásunk beton injektálást hajt végre ház süllyedésének megállítására, megsüllyedt alap javítása céljából.
Vízszigetelés Acsa – ajánlatunk
- Akár 48 órán belüli, műszeres állapotfelmérés, tanácsadás, ajánlatkészítés.
- 2 évtizedes szakmai tapasztalattal tökéletes minőségű szigetelés.
- Az elérhető legmodernebb berendezések és alkalmazott technikák a rövid idő alatt elvégzett és pénztárcabarát munka megvalósításához.
- 10 év jótállás az elvégzett munkára, ha az általunk optimálisnak tartott megoldást választja.
- Egész Magyarország területén végzünk falszigetelést.
Az alábbiakat spórolhatja meg magának, ha nem mástól rendeli meg a szigetelés végrehajtását Acsa övezetében
- Nincsenek rejtett költségek, áttekinthető árajánlat alapján dolgozunk.
- Ügyfeleink bizalmát a megbeszélt ütemezés betartásával hálájuk meg.
- Nem tűnünk el a munka elvégzése után, később is hívhat minket, ha szaktanácsra van szüksége, vagy a véleményünkre kiváncsi egy adott problémával kapcsolatban.
Az alábbi kép érintőképernyős telefonon történő megérintésével azonnal tárcsázhat minket:
Utólagos vízszigetelés falátvágással Acsa
1. Az 1. lépés a salétromos fal megvágása. Ezt a munkát kifejezetten ennek érdekében tervezett, egyedi falvágó gépegységgel végezzük. A falat általában a talajszint felett néhány centiméterrel vágjuk meg vagy tereprendezést követően az épület olyan pontján, ahol a szigetelés a legjobb helyen helyezkedik el. Azokat a főfalakat és válaszfalakat kell vágni, amelyek közvetlen összeköttetésben vannak az alapzattal, és keresztülengedik magukon a talajnedvességet.
Az általunk alkalmazott készülékek por- és zajvédettek, állítható a vágási magasság, illetve a vágás szöge és mélysége is vezérelhető.
2. Az utólagos vízszigetelés fázisban műanyag lemezt préselünk a kivágott hézagba. Ez már záró réteget alkot a földből felszívott nedvesség és doh ellen.
A szigetelőlemezeket egymással átlapolva fektetjük be a tökéletes zárás céljából, a falon kívüli részeket nem szabad levágni.
3. A vízszigetelés telítése során a szigetelőlemezen rendkívül lényeges a kihorganyzó ék elhelyezése, ugyanis a dagadó cement tökéletes száradásáig a falat eredeti állapotában konzerválja.
A vágási hely telítését bespriccelő pumpával hajtjuk végre, amelynek csövét beillesztjük a fal egyik oldalán. A fal réseit nagyon ügyelve lezárjuk mindkét oldalon gyorskötésű malterral, majd névleges nyomáson bespricceljük az előre bekevert dagadó cementet.
Így elérjük, hogy a dagadó cement a fal nyílásaiba is bekerül, és keménnyé válása után strapabíróbb lesz a szigetelés.
Légpórus vakolat Acsa
A légpórus vakolat olyan magas páraszívó képességgel rendelkező vakolat, amely taszítja a nedvességet, így a földből felszívott, különféle sók a falon belül maradnak, ennek következtében a falon marad a vakolat. A megszokott vakolatot a salétromos felületeken tanácsos légpórus vakolattal lecserélni, tudniillik ez hosszú ideig védi meg a fal külső részét, és esztétikailag is szebb, festhető felületté válik, a falban rejtező vizes réteg kiszárad.
Pinceszigetelés utólag
Minél mélyebben található egy pince, annál kézzelfoghatóbb a vizesedés veszélye még abban az esetben is, ha a létező legmodernebb eszközökkel igyekeztünk szigetelni a pincénket. Ha nem tökéletesen megvalósított a csapadékvíz és a rétegvíz elvezetése, akkor csak idő kérdése, hogy mikor kell szembesülnünk a pinceszigetelés problémájával. Gyakori bökkenők a pince szigetelésénél:
- Több éve betett, elöregedett kátránypapír
- Szakszerűtlen vagy egyáltalán nem megoldott csapadékelvezetés
- Magas talajvíz
- Nem szakemberre bízott munka, a helyes szigetelés megvalósítási módjának mellőzése
- A ház természetes süllyedése károsítja a kialakított szigetelést
- Helytelenül kiválasztott szigetelőanyag
- Helytelen rétegrendben felhelyezett szigetelés
A pince megfelelő szigetelésének kivitelezése? Két lehetőség kínálkozik erre: kívülről vagy belülről
Utólagos pinceszigetelés kívülről
- Körbe kell ásni a pincét a falak mentén, kezdve a lábazattal, egészen a pince alapjáig.
- Ha a munka úgy igényli le kell szedni a nem végig elhelyezett vagy helytelenül átlapolt szigetelést.
- Meg kell tisztítani a megjelenő falakat.
- Ki kell tölteni a szerkezetekben mutatkozó üregeket.
- Várni kell, hogy megtudjanak száradni a falak.
Tanácsos kenhető, üvegszállal erősített anyagot használni, ilyen módon a szegletekben és a szegélyek mentén is maradéktalanul felvihető a jól záró szigetelés. Erre a rétegre javasoljuk hőszigetelés, de főleg mechanikai védelem gyanánt felragasztani egy zárt cellás szigetelőlemezt, amelynek vastagságát a felderített állapottól, pl. a talajtól függően kell megválasztani. A fal mentén javasolt geotextíliával körbetekert drénrendszert fektetni, amelyet lejtősen kell elhelyezni a vízelvezetés irányában, hogy a felhalmozott talajnedvességet el is lehessen vezetni. A fal mellől eltávolított föld visszalapátolása után precízen döngölve, újra kell építeni/betonozni stb. a felbontott lábazatot. A falszerkezet külső védelmének felépítése után a pince falát belülről kell védelemmel ellátni, a penészes vakolatot le kell bontani, sótalanítani kell, és légpórus vakolatot kell kialakítani, hogy eléggé ki tudjon száradni a fal. Amennyiben folytatódik a fal vizesedése, akkor ez a fal alatt lévő szigetelő sáv nem megfelelő zárása miatt van, ez esetben injektálásos módszert kell bevetni, amelyet akár rögtön végrehajthatunk a korábban leírt műveletek végeztével a tartós cél érdekében.
Utólagos pinceszigetelés belülről – Acsa
Ezt a megközelítést csupán abban az esetben tanácsoljuk, ha kívülről valamilyen okból meghiúsult a falszigetelés elvégzése. Az eljárás hátránya, hogy bár belül beázás nem várható, a falak vizesedése nem szűnik meg.
- Az első művelet, hogy le kell verni a régi vakolatot.
- Meg kell tisztítani a fugákat 1-2 cm mélységben.
- A megtisztított felületeket sótalanító oldattal kell lekezelni.
- A kőműves munkák pótlása után kenhető szigetelőanyagot kell felhordani.
- A leszigetelt falat légpórus vakolattal kell bevakolni, majd a teraszok szigetelésénél is gyakran alkalmazott teknőszigetelést kell kialakítani. Ezáltal elkerülhetjük a pince padlójának vizesedését.
Utólagos falszigetelés
Az utólagos falszigetelés technikájának eldöntésekor a lenti műszaki paramétereket kell bekalkulálni:
- Mért nedvesség és sószennyezettség
- A fal konstrukciója, anyaga és vastagsága
- A fal jelenlegi burkolása
- A talajvíz magassága
Talajnedvesség elleni injektálásos szigetelés
Az injektálásos szigetelés során a szigetelőanyagot nagy nyomáson, megadott térközönként a szigetelendő anyagba préseljük. Az injektálás hamar elvégezhető művelet, az aktuális falszerkezet szilárdságát nem csökkenti, és a szigetelési síkváltások nehézség nélkül megvalósíthatók. A vízszintes falszigeteléssel a nedvesség útja lezárható, így a falak idővel ki tudnak száradni, nagyobb időtávlatban pedig véget ér a vizesedés. A nedvesség eltűnése légpórus vakolat létrehozásával mozdítható elő, amelynek ajánlott vastagsága legalább 3 cm. A felület lefestésekor, nem ajánlott glettelés, de célravezető nedvességáteresztő festék bevetése, a kevésbé szem előtt lévő pontokon esetleg közönséges meszelés is megteszi.
Vályogház szigetelése Acsa vonzáskörzetében
Tekintve, hogy a vályogházak falszerkezete össze sem hasonlítható a ma épített házakéval, ennek eredményeképpen a vályogházak utólagos szigetelésénél tekintetbe kell venni az alap mélységét, a vályog vízzel impregnáltságát, és lehet használni az injektálásos, falvágásos vagy lemezbeveréses technikát, abban az esetben, ha próba injektálást vagy vágást hajtunk végre.
Terasz szigetelése Acsa övezetében
A terasz nedvességgel szembeni szigetelését többnyire a felfagyott csempék teszik elkerülhetetlenné. A járólapok és a különböző, egyéb burkolatok túlnyomórészt egy idő után kettéhasadnak, zúzódik, mert nem megfelelően kivitelezett vagy egyáltalán nem megoldott a vízszigetelés, illetve a víz hatékony elvezetése. Gyakran okoz gondot, hogy tökéletesen hiányzik a dilatáció, ami azért okoz gondot, mert az épület természetes mozgása szinte mindig más a terasz vagy akár egy erkély süllyedéséhez viszonyítva. Ez előbb-utóbb réseket, problémákat vált ki. Súlyos gondokat jelent a nagy hőingadozás, amelynek a burkolatok ki vannak téve, hiszen egy meleg, nyári napon megeshet, hogy 60-70 fokra felmelegszik a csempe, miközben januárban vagy februárban akár -15 vagy -20 fok is lehet. Bizonyos „szakik” megoldási javaslata a ráburkolás és a kiszilózás szokott lenni, ami viszont csak akkor hoz megfelelő eredményt, ha nincs felfagyva a meglévő járólap. Ekkor azonban már csak elnapoljuk a problémát, mert a ráncfelvarrás csak időszakosan rejti el a meglévő kellemetlenségeket.
Hogyan javasoljuk mi a megfelelő terasz szigetelés kivitelezését? A teraszburkolatnak 1-2%-os lejtést kell adni, máskülönben mindig gondunk lesz a vízelvezetéssel, és a továbbiakban is fagyáskárok jönnek létre. Ha úgy diktálja a szükség fel kell szedni az épület lábazatát is, ebben az esetben a terasz szigetelését rá kell hajtani a lábazatra is a célnak megfelelő szélek kialakításával. A lakóház és a terasz kapcsolódási helyein sarokerősítő szalagot javallott beépíteni. A dilatációs hézagok betartása mellett biztosítani kell a terasz szélén a vízorrt.
A vízszigetelés rendszeresen visszatérő problémái
- Panellakások utólagos szigetelése
- Pince vízszigetelése
- Vályogház falszigetelése
- Terasz szigetelése
- Penészesedés elhárítására irányuló falszigetelés
- Mélyépítési talajvíz elleni vízszigetelés
- Lapostető rétegrend előírásszerű kialakítása
- Talajvíz elleni szuterén szigetelés
- Magas tető vízszigetelés
- Talajvíz párolgása elleni vízszigetelés (ahol nincs pince)
- Tavak és kerti tavak szigetelése
Leggyakrabban szigetelt épülettípusok
- Lakóparkok vízszigetelése
- Oktatási intézmények vízszigetelése
- Bölcsödék vízszigetelése
- Állami hivatalok vízszigetelése
- Büfék vízszigetelése
- Szuterének vízszigetelése
A vízszigetelés szokásos módszerei
- Szigetelés falvágással
- Magas nyomású injektálás
- Szórt szigetelés
- Bitumenes lemez (GV lemez) szigetelés
- Drénrendszer kiépítése
- Falszárítás, kenhető szigetelés felhordása
Rendszeresen előforduló kérdések
Hogyan szívja fel a fal a nedvességet? A víz kicsiny pórusokon át kerül a falba. Ezek az ún. kapillárisok nagy számban lelhetők fel a falak belső szerkezetében, ez jelenti a nedvesség legfontosabb behatolási útvonalát.
Milyen hatásai vannak a salétromos falnak? Emberre gyakorolt hatásai pl. a reumára való fogékonyság elősegítése, légúti betegségek, köhögés. A penészes fal közvetett hatása az, hogy nagy mértékben csökken a fal szigetelőképessége, ami megnövekedett fűtési költséget és a lakásban lényegesen nagyobb párát eredményez.
Mennyi ideig tart a vízszigetelési munka? Egy átlagos családi ház vízszigetelését általában 4-5 nap alatt elkészítjük. Nehezen elérhető, speciális esetekben, vagy a megszokottnál nagyobb ház/építmény esetén a folyamat ennél tovább is tarthat az adott tényezők tükrében.
Mennyi idővel kell számolni a fal száradása tekintetében? A fal száradása több faktor függvénye: a fal struktúrája, időjárási körülmények (külső hőmérséklet, páratartalom), a gond kiterjedtsége a szigetelés kezdetekor. Általánosságban ki lehet jelenteni, hogy akár 2-3 hónap alatt már észrevehető változás tapasztalható.
Az épület tulajdonosának kell-e bármit előkészíteni? Nem, a szigetelés megvalósítását teljes egészében mi csináljuk, Önre nem hárul semmilyen feladat.
Falvágásos technológia alkalmazásakor csökken-e bármilyen mértékben az épület teherbírása? Az épület földrengés-állósága nem lesz rosszabb a falvágás miatt!
Ha szakszerű és hosszú távon tartós megoldást keres a salétromos, penészes falak utólagos vízszigetelésére Acsa területén, lábazati szigetelésére és utólagos falszigetelésre a penész ellen, ne habozzon tárcsázni a következő számot +36 30 2491 291.